Oznamy
( oznamy, informácie, aktuality ... )
  

8.11.2018 - Oznam - KST Slávia Bardejov - Kalendár akcií 2018

Oznam pre členov KST Slávia a priaznivcov turistiky :


KST Slávia Bardejov oznamuje svojim členom a priaznivcom turistiky, že pripravuje "Kalendár podujatí KST Slávia Bardejov na rok 2019". 

Radi od vás privítame typy na podujatia, návrhy podujatí, turistických projektov a pod. Návrhy prosíme posielajte e-mail  bardejov@do-fenix.sk  v termíne do 30.11.2018.

Predbežne už navrhované projekty a rozsiahlejšie podujatia pre rok 2019 :
     - Glóvnym szlakom beskidzkim - priebežne počas celého roka
     - Náchodsko, Teplicko-adršpašské skaly, Góry Stolowe - rozsah okolo 8 dní + cesta - leto 2019
     - Ukrajina - Ľvov - hrady v okolí Ľvova, kaňon Dnestra, jaskyňa Optimičeskaja (najväčšia jaskyňa Euroázie) - rozsah 6-7 dní v lete
     - posledná sobota v máji - výstup na Križnú vo Veľkej Fatre  (bude to 2-3 dňová akcia)

 
 

26.10.2018 - Tričká s logom KST Bardejov

    Výkonný výbor KST regiónu Bardejov s cieľom prezentovať KST v okrese i za jeho hranicami dal vyrobiť „klubové polokošele“ s vyšitým logom našej okresnej organizácie. Polokošeľa je bavlnená, českej výroby (nie Čína), číslovanie veľkosti je podľa európskej normy. Polokošeľu si môžete objednať u Miroslava Bujdu č.t. 0908 985182 alebo u Ľubomíra Derca č.t. 0903 020551 do 20.11.2018. Cena polokošele je 11,- €, platí sa vopred. Veľkosť si môžete odskúšať u Ľubomíra Derca. Výmena za inú veľkosť nebude možná. Farba polokošele je jednotná – červená. Foto je na obrázku (klikni na obrázok pre zväčšenie).

                                                                
 

17.10.2018 - Klub slovenských turistov regiónu Bardejov

    Republikový výbor KST vypracoval vzorové stanovy KST, ktorých obsah korešpondoval s ustanoveniami nového zákona o športe. Znenie týchto stanov odporučil okresným organizáciám KST prerokovať a schváliť. Regionálna rada KST v Bardejove pripravila zasadnutie valného zhromaždenia na 15.3.2018. Na tomto Valnom zhromaždení boli prerokované a schválené nové stanovy KST Bardejov. Pred ich schválením boli dané na diskusiu všetkým klubom KST v okrese Bardejov. Schválením týchto stanov došlo k premenovaniu okresnej organizácie z „Okresné združenie KST Bardejov“ na „Klub slovenských turistov regiónu Bardejov“ ,taktiež sa zmenila štruktúra a kompetencie okresných orgánov. Zanikla regionálna rada, časť jej kompetencií prevzal Výkonný výbor Klubu slovenských turistov. Spolu so stanovami bolo schválené aj nové logo okresnej organizácie.     

                                                                                                                    Miroslav Bujda, predseda KST RB

Pozn.     V nadväznosti na dané zmeny bola upravená sekcia stránky "KST v regióne Bardejov", kde si môžete pozrieť aj aktuálne stanovy KST regiónu Bardejov a Uznesenie VZ RB z dňa 15.4.2018.
 
 

13.10.2018 - Upozornenie na medveďa !
V lokalitách Stebník, Stebnícka huta, Regetovka bol zaregistreovaný pohyb medveďa, čo v našich končinách nie je až tak bežné. V súčasnosti sú medvede v štádiu maximálneho hľadania potravy a vykrmovania sa pred prichádzajúcou zimou. Preto nie je vylúčené, že sa môžu pohybovať aj v blízkosti obcí, respektíve záhrad s ovocím a podobne.

Toto video pochádza z doliny Lazík v katastri obce Stebnícka huta z dňa 4.10.2018.


                         

 
 

17.9.2018 - Oznam RR KST v Bardejove

Priatelia turisti,

obraciam sa na tých z vás, ktorí patrite medzi milovníkov zimnej turistiky. Aj keď sme ešte len na konci leta, v predstihu myslíme už na zimu. KST v blížiacej sa zimnej turistickej sezóne nebude organizovať zimný zraz turistov. Ako náhradu ponúka účasť naším turistom na XVI. Českom zimnom zraze turistov. Tento sa bude konať v dňoch 14. – 17. 2. 2019 v českom meste Police nad Metuji. Výkonný výbor KST regiónu Bardejov neplánuje organizovať spoločný výjazd turistov z okresu Bardejov na tento český zraz. Týmto oznamujeme tým, ktorí budete mať záujem zúčastniť sa na českom zimnom zraze turistov, aby ste si v predstihu objednali ubytovanie, pretože ubytovacie možnosti v meste Police nad Metuji sú obmedzené. Záujemcovia si môžu objednať ubytovanie podľa vlastnej predstavy a finančných možnosti. Ak mate záujem byť ubytovaní spolu s turistami z Bardejova, odporúčame vám rezervovať si izby v penzióne Brillia, kde už niektorí máme urobenú rezerváciu. Informácie o penzióne nájdete na www.adrspachy.cz.
                                                                                                                                   
                                                                                                                                                Miroslav Bujda
 
 

TOPlist