Najbližšie akcie KST

Členovia KST s platným členským preukazom sú automaticky poistení pre prípad úrazu, na turistických akciách organizovanými oddielami KST.

Akcie sú uvádzané v časovej následnosti, teda od najbližšie plánovanej akcie.

Každý účastník sa zúčastňuje turistickej akcie na vlastné nebezpečie, zodpovedá za svoju bezpečnosť a správanie.  
 
 

KST Slávia Bardejov a D.O. Fénix Bardejov
pozývajú na akciu
Do ľadového domu i kráľovstva snehu

Nedeľa, 23. januára 2022

 

    Podobne ako minulého roku aj tohto roku chceme navštíviť ľadový dom na Hrebienku. K tomu opäť pridávame  aj podujatia pre lyžiarov (podobne ako v r.2017, 2018, 2019). 

Bežkári:  prechod Spišskou Magurou po trase  Ždiar, Strednica – hrebeň Spišskej Magury –  Korunami stromov a späť,  dĺžka 18 km, stúpanie 500 metrov, klesanie 500 m. Časovo okolo 5 hodín. Trasa má mierny profil bez výraznejších stúpaní a poskytuje nádherné výhľady na Tatry. Kratšia verzia prechodu končí v Bachledovej doline a má dĺžku cirka 12 km, na  hrebeni sa pritom dajú ešte realizovať rozličné dlhšie varianty. 

Ľadový dom:  Treba počítať s trasou Starý Smokovec – Hrebienok a späť, prípadná verzia môže byť so zostupom okolo vodopádov k hlavnej ceste alebo na Hrebienok a tak do Starého Smokovca. V každom prípade máme na to čas okolo 4 a pol hodiny. Potom už odchádzame pre lyžiarov, aby nám nedajbože nepomrzli. Náročnosť: ľahká trasa aj v prípade nízkych teplôt ( na Hrebienku máme možnosť ohriať sa, doplniť horúce nápoje a pod.).  Tohtoročná expozícia ľadového domu je venovaná gotickej katedrále Sv.Jakuba v Compostele.

 

Propozície:

Stretnutie účastníkov: 6:55 hod pred Základnou školou na Komenského ul. Bardejov. Čakať môžete aj na dolnom parkovisku pri šport hale Mier i na trase dopravy Bardejov – Stará Ľubovňa – Sp. Belá - Tatry.
Odchod:  7:00 hod. autobusom  od Športovej haly, ďalšia zastávka na Komenského ul., zast.MHD.
Predpokladaný návrat okolo 17:00  hod.

Prihlášky telefonicky na nižšie uvedené čísla s uzávierkou v stredu 19.1.2022 večer o 22:00.
                 Stachura Milan       0915 144 458
                 Škerlík Stanislav    0948 152 986  pevná linka 472 4885
                 Jurič Milan             0944 014 935 

Poplatky sa hradia v deň podujatia počas dopravy a ich výška je nasledovná: 
                     členovia KST Slávia Bardejov    9 €      ostatní  10 €
Zľava pre deti a ich vedúcich bude poskytnutá iba v prípade ich dostatočného počtu.
Stornopoplatok v prípade neúčasti po podaní prihlášky  5 €  

Poznámka: poplatky za dopravu sú stanovené s ohľadom na realizáciu všetkých aktivít.  Horské dopravné zariadenia si hradí každý sám, nie sú započítané do poplatku.

 

Poistenie: pre členov KST platí poistenie KST uzatvorené s poisťovňou Union, členské KST vyplatené v roku 2021 platí do 31.3.2022.  Poistenie KST od apríla 2022 bude platiť len pre tých členov, ktorí si včas vyrovnajú členské. Členské môžete vyrovnať aj na tomto podujatí. 
Pre rok 2022 v O-KST Slávia BJ  je členské:   dospelý  10 €, študenti, dôchodca 62-69 r. 7€, deti do 15 r. a seniori od 70 r. a ZŤP  4 €.

Upozornenie:   počas podujatia je nutné dodržiavať platné hygienické opatrenia súvisiace s Covidom 19.