Rozhľadňa pri Kráľovej studni
 

Aktualizované 13.10.2021 - Rozhľadňa pri Kráľovej studni minulosťou
OZ Kráľova studňa Lenartov vzhľadom na už zlý technický stav rozhľadne, pristúpilo k jej rozobratiu dňa 25.9.2021. Rozhľadňa slúžila širokej verejnosti 10 rokov.
 
  
 
    Rozhľadňa stojí v bezprostrednej blízkosti slovensko – poľskej štátnej hranice nad obcou Lenartov, v lokalite Kráľova studňa. Vybudovali ju členovia a sympatizanti Občianskeho združenia Kráľova studňa z Lenartova. Výstavba rozhľadne trvala jeden rok a dokončená bola 12.8.2011. Finančne na výstavbu prispeli v zbierkach tak občania, ako aj obce Lenartov, Malcov, Snakov, Hrabské, Gerlachov a spriaznené firmy.
 
    Rozhľadňa má 4 podlažia, pričom najvrchnejšie je prekryté strechou. Pri rozhľadni sú umiestnené stoly a lavičky s ohniskom. No a v studničke, ktorej názov je Kráľova studňa, nájdete kvalitný zdroj pitnej vody. Za pekného počasia sa nám z zozhľadne naskytne nádherný pohľad na  celý Čergovský hrebeň, vrch Busova , Magury, okolité obce a aj poľskú Javorinu.  Rozhľadňa pri Kráľovej studni je v súčasnosti najvyššou rozhľadňou v okrese Bardejov.
 
 
 
    K rozhľadni sa najjednoduchšie dostane z obcí Lenartov a Obručné.
 
    Z obce Obručné sa k rozhľadni dostanete po hraničnom hrebeni, ktorým vedie červená turistická značka. Z obce Obručné sa k rozhľadni dostanete približne za 1:15 hod. Z obce Lenartov vedie k rozhľadni značená turistická trasa ponad cintorín a lúkami. Výstup trvá približne 1:30 hod.
 
   
 
Fotoalbum zo slávnostného otvorenia rozhľadne si môžete pozrieť na nasledujúcom odkaze :
    
 
 
Článok Ladislava Khandla v časopise Krásy Slovenska č. 11-12/2011, si môžete prečítať na nasledujúcom odkaze :
 
 
 
                                                     
                         
 
 
                                                                    
                                                                                                                                        Spracoval : Jozef Ropjak